İnternet kullanıcılarının çoğu belirli bir internet sitesine girdiklerinde ilk olarak önem verdikleri konu giriş sayfaları olur. Facebook giriş sayfası da günümüz giriş sayfaları arasında en mükemmeleri arasında bulunuyor. Çünkü giriş sayfasında neredeyse yok yok diyebiliriz. Oyunlar, uygulamalar, sayfalar, kişiler, müzik, yardım gibi birçok sekme giriş sayfasının alt kısmında bulunuyor. Kısacası üye olmadan bile yapacağınız birçok etkinlik bulunuyor.

Aynı zaman da Facebook yeni kullanıcılarını da kapıda karşılamak amacıyla üye kayıt panelini giriş sayfasına koymuş bulunuyor. Bu sayede yeni kullanıcılar Facebook’a kaydol mak için zaman sarfetmemiş olacaklar. Birçok internet kullanıcısı sitelere üye olmakta çektikleri zorluklardan yakınıyor. Facebook bu şikayeti bildiği için kayıt olma işlemini en basite indirgemiş ve kullanıcıları için en kullanışlı paneli ortaya çıkarmış.

Dediğimiz gibi Facebook giriş sayfasının sağ tarafında bulunan üye kayıt paneline istenilen bilgileri girdikten sonra Kaydol butonuna basınız. Ancak bilgileri doldururken dikkat etmeniz gereken bazı husular var. Özellikle mail adresinizi ve şifrenizi yazarken doğru ve eksiksiz yazdığınıza çok dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer mail adresinizi yanlış veya eksik yazarsanız gelecekte karşılaşabileceğiniz sorunlarda kendinizi savunmasız bırakabilirsiniz. Şifrenizi veya kullanıcı adınızı unutursanız, geri almak için başvurduğunuzda mail adresinizi isteyeceklerdir. Mail adresinizi bilmiyorsanız veya unuttuysanız hesabınız için pek iç açıcı bir durum olmayacaktır.

Şifreniz ise büyük harf, küçük harf, rakam ve sembolden oluşması gerekmektedir. Bu sayede hackerlar tarafından hesabınız çalınamaz veya şifreniz ele geçirilemez. Önerilimeze uyarak doldurduğunuz bilgilerden sonra Facebook kur ulumunuz bitmiş olacaktır.