Aradığınız her şeyin barındığı bir site düşünün… Resim, video, karikatür, müzik, arkadaş, sohbet ne ararsanız her şey Facebook sosyal medya adresinde bulunuyor. Milyonlarca insan, milyonlarca video ve fotoğraf, binlerce oyun bu sosyal ağ üzerinde bulunuyor. Böyle zengin içerikli bir siteye girişin ne kadar basit olduğu duysanız eminim şaşırdınız.

Peki Facebook’a kaydol mak için ne yapmanız gerekiyor? Facebook giriş sayfasına giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ tarafında bulunan üye kayıt panelini doğru bir şekilde doldurduktan sonra kaydol butonuna basarsanız Facebook kur ulumu tamamlanmış olacaktır.

Üye kaydınızı yaptıktan sonra yine giriş sayfasında bulunan sağ üst köşedeki üye giriş paneline üye kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra Giriş butonuna basarsanız Facebook giriş yapmış olursunuz ve Facebook’ un sınırsız dünyasına adım atmış olacaksınız. Bu sitede yapabileceklerinizi kısaca sıralamak gerekirse; binlerce oyunda sıralamalara katılıp ödüller kazanabilir aynı zamanda oyun oynarken yeni insanlarla tanışıp çevre edinebilirsiniz. Yabancı insanlarla konuşup öğrenmek istediğiniz dilinizi geliştirebilir, yurt dışıyla alakalı bilgiler edinebilirsiniz. Elbette bu dediklerimiz sadece küçük bir bölümü yapabileceklerinizin.

Kendi videolarınızı paylaşabilir, bestelemiş veya yazmış olduğunuz şarkıları milyonlarla buluşturabilir bu sayede yeteneğinizi kolay bir şekilde göstermiş olabilirsiniz. Bu gibi isteklerinizi gidermek için Facebook kendinize özel bir bölüm oluşturma seçeneği sunmuş bulunuyor. Sağ üst köşedeki ayar butonuna basarak Sayfa Oluştur seçeneğini seçiniz daha sonra yapacaklarınız Facebook yardım merkezinde veya sitemiz üzerinde anlatılmış durumda.